Домівка > Uncategorized > П’ята колона четвертої влади

П’ята колона четвертої влади

101_poleznaya_ideya_dlya_razvitiya_tvorchestva_blogera_14085233351664_image

Гібридна війна, розв’язана північним сусідом на сході України, включає до себе не лише прямі військові дії. Надзвичайно важливою є інформаційна її складова. Скільки б не сміялися ми з російських телесюжетів про „розіп’ятих хлопчиків” або про „кров русскоговорящіх младєнцев”, але вони відіграють істотну роль в протистоянні з ворогом. Так, доктор Стеблюк у спогадах про Іловайську бійню розповідає про російських солдат, які цілком щиро викрикували з ненавистю „іи – фашисти, ви дітей їсте!”. Нещодавно в одному з сюжетів з прифронтової зони місцева бабуся переконано доводила, що стріляють по ним терористи, але зброю дає терористам Порошенко.

На жаль, кваліфікація українських журналістів не дає змоги ефективно протистояти ворожій пропаганді. Хоча що там кваліфікація! Неабияка кількість вітчизняних ЗМІ вважає цілком припустимим за належну оплату подавати сюжети у викривленому вигляді, лобіювати інтереси однієї з сторін або навпаки – стійко ігнорувати теми, про які „попросили” не писати.
Не хочу образити талановитих, гідних, чесних і сміливих журналістів, які у нас теж є, але значна кількість їхніх колег сповідує моральні принципи „найдавнішої професії”. За відповідну винагороду вони готові на все. Не хочу наводити конкретні приклади, оскільки розглядаю явище як таке. Від відвертої „джинси”, яка практикувалася раніше, дезінформатори вийшли на якісно новий рівень, і відбувається перехід до „джинсових медіа-проектів”, які існують завдяки вливанням величехних коштів замовника. Сумнозвісна газета „Вести” – типовий приклад, але не єдиний.

Моральна готовність до „джинси” за принципом „чєго ізволітє?” не має межі між прислужуванням звичайним казнокрадам і відвертої зради на користь іноземному ворогу. Псевдо журналіст, написавши статтю, наприклад, про „проплачених бабушок-тітушок”, які намагаються заборонити знищення парку біля свого будинку, або про власників шулявського секонд-хенду, котрі нібито фінансують протести проти зведення хмарочосу біля пологового будинку, легко перейде до матеріалів про „примирення з Донбасом” і амністію терористам.
Журналіст має висвітлювати події об’єктивно і неупереджено. Проте, посилаючись саме на цей принцип, багато хто робить репортажі, взагалі не вникаючи в сутність того, що відбувається. А часто і зумисне відбираючи дискредитуючі моменти і показуючи їх як характерні. Така „журналістика” нам не потрібна. Така „журналістика” в будь-яку мить ладна продатися тому. хто більше заплатить, хто б це не був – чиновник-корупціонер, вандал-забудовник, садист-полісмен чи інтервент з сусідньої держави.

Одна з істотних причин поразок Майдану-2010 і Майдану-2013 полягає саме в тому, що багато хто з журналістів не спромігся – чи то через професійну непридатність, чи зі злого умислу, щедро оплаченого злочинцями, – показати народу правдиву інформацію про події. Влада, в якій досі величезний відсоток корупціонерів, не зацікавлена в очищенні „четвертої влади” від джинси, і тим самим сприяє існуванню відвертої «п’ятої колони» в інформаційному просторі. І її реакціяна п’яту колону, як справедливо зазначив Артем Скоропадський, – абсолютно нульова. І така позиція складає серйозну загрозу національним інтересам України.

Image3-Як громадськість, так і порядна частина журналістського цеху, зацікавлені в очищенні ЗМІ від джинсового непотребу. І відповідальність за це має взяти на себе саме громадськість з причин, наведених вище. Ми маємо розпочати безстрокову кампанію з очищення українського простору від продажної журналістики. зрадників та агентів держави-агресора.

Advertisements
Категорії:Uncategorized
  1. Коментарів ще немає.
  1. No trackbacks yet.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: